#GivingTuesday

#Giving Tuesday

Śe hutori „berce ľudze bo ňebudze“. To slogan ňeľem čarneho piatku aľe i dnešnej dobi, bo calkovo sami konzum presicene mozgi, cela.. šicko chceme, furt vecej a vecej. Zapominame že mac veľo eśči ňeznamena mac dobru rodzinu, mac radojsc zo života a už vobec ňe zdravie. Zapominame śe radovac že rano vijdze slunko že me śe zaš prebudziľi.. a ono su to pri tim zazraki. Zapominame na mudrosci našich predkoch i na dzedovižeň. A prave za to me tu, partija ľudzi z Hanušovec a okoľici co chce zachraňic vzacnu pamiatku – sušiareň liečivých rastlín. Naše ciele su šmele. Po opätovnej rekonštrukcii by sme chceli sušiareň sprevádzkovať pre pôvodné účely. A nielen to, ale vytvoriť i priestor pre stretnutia pri šálke dobrého čaju, zaujímavých rozhovoroch, či prednáškach. Sušiareň by mala byť prístupná i pre turistov. Či už formou osobnej prehliadky, alebo prostredníctvom panelov, videí, či virtuálnej návštevy prostredníctvom aplikácie. Vízie sú ozaj smelé, no myslíme, že budú prínosom. Situácia je však komplikovaná. Tí, ktorí nás sledujete už dlhšiu dobu, viete.

Tí z Vás, ktorým sa naše snahy a vízie páčia, neváhajte sa k nám pripojiť. Môžete tak urobiť prostredníctvom finančného daru. Radi uvítame i podanie pomocnej ruky na brigádach, či zapožičanie potrebnej techniky a materiálu. Ak nemáte peniaze nazvyš, ani iné materiálne statky a navyše máte obe ruky ľavé, nevadí, radi uvítame i Vás, ktorí ste dlho drali školské lavice, aby ste vedeli obhájiť právo, naprogramovať webovú stránku, či navrhnúť novú appku, ale i tých, ktorí hoci dobre len používať jazyk viete a dorozumiete sa tak nielen doma ale i vo svete. Ak ste sa stále nenašli a predsa pomôcť chcete, porozprávajte príbeh sušiarne susedovi, kolegovi, darujte nám úsmev, povzbudivé slovo, lebo i to má niekedy veľkú moc.

Slogan dnešnej doby spolu skúsme zmeniť z „berce ľudze bo ňebudze“ na „dajce ľudze bo ňebudze“ a skúsme tak vytvárať a podporovať hodnoty.
👉🏼 Sledovať nás môžete tu: Vegetabil – sušiareň liečivých rastlín | Facebook i tu instagram.com/vegetabilsusiarenrastlin
👉🏼 Darovať môžete tu: vegetabil.darujme.sk/susiarenrastlin

Ďakujeme za prejavenú priazeň a dôveru.

🙏🏼💙🌿🌼🙂