Kto sme

Sme občianske združenie, ktoré združuje Hanušovčanov a ľudí z blízkeho okolia. Záleží nám na zachovaní dedičstva po predkoch, jeho rozvoji v prospech občanov ako aj ľudí, ktorým nie je ľahostajná kvalita životného prostredia a s tým spojená i kvalita života. Cieľom združenia je záchrana sušiarne liečivých rastlín, ktorá sa dochovala po židovskom podnikateľovi Alexandrovi Wohlovi, ktorá je dnes v dezolátnom stave, a jej následná prevádzka v prospech miestneho obyvateľstva.

Zuzana Hrehová

Tá, ktorá miluje prírodu, všetko živé v nej, ale predovšetkým žena s vášňou pre rastlinnú ríšu. Fascinuje ju múdrosť, krása a sila prírody a metabolická dráha človeka. Miluje obyčajné veci ako putovanie bez cieľa, či pocit po kúpaní v horskom potoku. Váži si múdrosť predkov. A i keď už roky žije mimo Hanušoviec, jej šerco je furt tam pod Obľikom zos svojima ľudzami. Vyštudovala biochémiu. V súčasnosti študuje fytoterapiu a pracuje v bylinkovej záhrade.

zuzana.hrehova@yahoo.co.uk
+421 904 195 248
predsedníčka OZ

Ondrej Glod
Historik, Krajské múzeum v Prešove – kaštieľ Hanušovce nad Topľou

Človek, pre ktorého je hľadanie múdrosti a ponaučenia v dobách dávno minulých vášňou. Hanušovský lokálpatriot, ktorý sa nechce hanbiť pred potomkami, že dopustil zmar dedičstva našich otcov. Otec, ktorý chce byť príkladom pre svojho syna. Pretože ak je niekde konaná neprávosť a niekto to môže napraviť, je povinný tak urobiť.

ondrej.glod@gmail.com
+421 908 346 281
podpredseda OZ